Innowacyjny termiczny przepływomierz masowy z możliwością kompozycji składu mierzonego gazu na obiekcie

Sierra Instruments przedstawia całkowicie nowy, innowacyjny przepływomierz do gazów o niespotykanych dotąd właściwościach. Termiczny przepływomierz masowy QuadraTherm 640i/780i z oprogramowaniem qMix, z zastosowaniem na pomiar spalin  w kominach, pochodniach, recyrkulację oparów, zbiornikach stokażowych, daje możliwość zmiany składu mierzonej mieszanki gazów w miejscu montażu, bez konieczności odsyłania urządzenia do producenta w celu rekalibracji.


Oprogramowanie qMix w wersji testowej beta umożliwiające tworzenie nowych mieszanek gazów, dołączane do każdego zakupionego przepływomierza QuadraTherm 640i/780i, jest unikalną cechą programu SIP – Smart Interface Program.


Umożliwia on operatorom obsługi tworzenie całkiem nowych składów gazów lub ich mieszanek stosowanych na aplikacjach bez utraty dokładności urządzenia. Pozwala to na niezwykle proste spełnianie wymogów dyrektywy US EPA 40 CFR Part 98 podczas wydobycia np. gazu łupkowego, ponieważ zmiana składu płynącego gazu lub przeniesienie urządzenia w inne miejsce rurociągu, o innym składzie mieszanki, nie stanowi już żadnego problemu.


Przepływomierz QuadraTherm z oprogramowaniem qMix oferuje: zmianę parametrów gazu na obiekcie przy zachowaniu niezwykle wysokiej dokładności pomiaru oraz uniknięcie kosztownej i czasochłonnej rekalibracji; po zainstalowaniu oprogramowania qMix znika konieczność odsyłania urządzenia do producenta, jeśli skład naszego gazu uległ zmianie; szybkie dodawanie i zapisywanie nowych gazów lub ich mieszanek w pamięci urządzenia – całkowicie bezpłatnie; tworzenie swojej bazy danych gazów i dodawanie do niej nowych gazów i ich mieszanek w celu ich przyszłego wykorzystania; korzystanie z prawnie zastrzeżonej biblioteki gazów Sierra, która jest na bieżąco uaktualniana i rozbudowywana.


Przepływomierz QuadraTherm 640i/780i jest bardzo dokładnie kalibrowany przez producenta na ściśle określony gaz stosowany na aplikacji lub jego surogat o identycznych właściwościach. Jednakże często  zdarza się na aplikacjach pomiarowych, jak aplikacje oil & gas czy biogazu, że skład mieszanki ulega zmianie. Takie zmiany bardzo niekorzystnie wpływają na dokładność pomiaru tradycyjnych przepływomierzy, które wymagają wtedy odesłania ich do producenta w celu ponownej kalibracji. Urządzenie QuadraTherm rozwiązuje ten problem raz na zawsze, oferując program SIP z jego unikalną możliwością tworzenia nowych gazów i ich mieszanek i to wszystko w miejscu montażu.


Przepływomierz QuadraTherm 640i/780i, oprócz powyższych właściwości, oferuje najwyższą dokładność pomiaru rzędu ±0.5% odczytu powyżej 50% pełnej skali pomiarowej powietrza i innych gazów; wbudowaną prostownicę strumienia (w wersji kołnierzowej); wysoką zakresowość przepływu do obsługi dynamicznie zmieniających się przepływów; szeroki wachlarz dostępnych wyjść; pomiar przepływów do 60.000 sfpm (305 smps); unikalne qTherm, Dial-A-Gas, Dial-A-Pipe; dokładny pomiar przepływu oparów gazów o niskim ciśnieniu bez jego spadku; zatwierdzenia ATEX, IECEx, CE, cFMus do użytku w strefie zagrożonej wybuchem. Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach wykonania: model wsuwny 640i i kołnierzowy 780i. Obydwa posiadają sensor no-drift z dożywotnią gwarancją producenta; oferują dodatkowo wiele różnych wyjść do pomiaru przepływu masowego gazów, temperatury, ciśnienia (opcja); umożliwiają pomiar zarówno czystych, niekondensujących gazów obojętnych, jak i gazów łatwopalnych (metan, propan, wodór, spaliny); posiadają wysoką powtarzalność wielkości przepływu masowego ±0.15%. Wbudowana diagnostyka – ValidCal Diagnostics umożliwia walidację pomiaru na miejscu; posiadają wysoką dokładność pomiaru gazu ±1°C (1.8°F) oraz niepowtarzalne oprogramowanie qMix!

 

Ostatnio zmienianywtorek, 25 kwiecień 2017 11:14

REKORD S.A.

Sprawiedliwości 6 p.II
05-800 Pruszków

Tel: (22) 759-85-88, 759-85-98
Fax: (22) 759-62-97

INNE SERWISY REKORD S.A.

Serwis

tel. 22 759-62-96

serwis [AT] rekordsa [DOT] pl

zmień [AT] na @ i [DOT] na .

Log In or Register